თბილისი-ბაკურციხე-ლაგოდეხის ავტომაგისტრალი
ქვეყნის ეკონომიკური ზრდის ერთ-ერთი მამოძრავებელი ძალა გამართული სატრანზიტო ინფრასტრუქტურაა. თბილისი-ბაკურციხე-ლაგოდეხის მონაკვეთი სწორედ ასეთი მნიშვნელოვანი მაგისტრალი გახლავთ, რომელიც საქართველოს დედაქალაქს აღმოსავლეთ რეგიონთან აკავშირებს. გარდა შიდასაკომუნიკაციო დანიშნულებისა,  გზის ამ მონაკვეთს საერთაშორისო დატვირთვაც გააჩნია. ის აზერბაიჯანთან დამაკავშირებელ სატრანზიტო დერეფანს წარმოადგენს. სტატისტიკური მონაცემების მიხედვით, თბილისი-ბაკურციხე-ლაგოდეხის მონაკვეთზე, საერთაშორისო სატრანზიტო ავტომობილების რაოდენობა წლებთან ერთად იზრდება, რაც აუცილებელს ხდის თანამედროვე სტანდარტების, მაღალი გამტარობის მაგისტრალის არსებობას.
უკვე არსბეული გზები, ძირითადად, მჭიდროდ დასახლებულ სოფლებსა და ქალაქებში გადის, რაც მნიშვნელოვნად აფერხებს მოძრაობას და გარკვეულ რისკებს უკავშირდება. თანამედროვე სტანდარტებით აშენებული მაგისტრალი კი, მკვეთრად შეამცირებს მგზავრობის დროს და გაზრდის გზის გამტარუნარიანობას.
"მაქრო ქონსთრაქშენი" აქტიურ მონაწილეობას იღებს თბილისი-ბაკურციხე-ლაგოდეხის დამაკავშირეელი ავტოსტრადის მშენებლობის პროცესში. მსგავსი მნიშვნელობის ინფრასტრუქტურულ პროექტებში „მაქრო ქონსთრაქშენის“ ჩართულობა კიდევ ერთხელ ცხადყოფს კომპანიის სანდოობას, ხარისხსა და რეპუტაციას. კომპანია წარმოადგენს საიმედო პარტნიორს, როგორც სახელმწიფო, ისე კერძო სექტორისთვის, რაც წლების განმავლობაში მის მიერ განხორციელებული არაერთი პროექტით დასტურდება.
„მაქრო ქონსთრაქშენის“ მიერ განხორციელებულ პროექტებს მნიშვნელოვანი წვლილი შეაქვს ქვეყნის ინფრასტრუქტურის განვითარებაში, რაც არამხოლოდ ზრდის საქართველოს სატრანზიტო ეფექტურობას, არამედ ხელს უწყობს ქვეყნის ეკონომიკურ განვითარებას.

TBILISI-BAKURTSIKHE-LAGODEKHI HIGHWAY
A well-developed transit infrastructure is a key driver of economic growth, and the Tbilisi–Bakurtsikhe–Lagodekhi highway is one of Georgia’s most important strategic routes. This major corridor connects the capital city with the country's eastern regions and also serves a critical international function—forming part of the transit route to Azerbaijan.
According to official statistics, the volume of international transit vehicles using this route has steadily increased in recent years, highlighting the urgent need for a modern, high-capacity highway built to international standards.
The existing roads largely pass through densely populated towns and villages, which significantly impedes traffic flow and increases safety risks. The construction of a new, modern highway will not only reduce travel time but also significantly enhance road capacity and safety.
Maqro Construction plays an active role in the development of this vital infrastructure project. The company’s involvement in the construction of the Tbilisi–Bakurtsikhe–Lagodekhi highway further underscores its credibility, commitment to quality, and strong reputation in the sector.
Over the years, Maqro Construction has established itself as a reliable partner for both public and private sector projects through the successful execution of numerous large-scale initiatives. Its contributions to national infrastructure play a key role in enhancing Georgia’s transit potential and supporting the country’s long-term economic development.