თბილისი-სენაკი-ლესელიძის ავტომაგისტრალი
თბილისი-სენაკი-ლესელიძის ავტომაგისტრალის, რიკოთის მონაკვეთი, საქართველოს საგზაო ინფრასტრუქტურაში ერთ-ერთი უმნიშვნელოვანესი, სტრატეგიული რგოლია. იგი ლიხის ქედზეა გადაჭიმული და  ქვეყნის ორ მთავარ რეგიონს, აღმოსავლეთ და დასავლეთ საქართველოს აკავშირებს ერთმანეთთან. აღნიშნული მონაკვეთის მოდერნიზაცია წარმოადგენს ერთ-ერთ ყველაზე მასშტაბურ და სტრატეგიულ ინფრასტრუქტურულ პროექტს, რომელიც ქვეყანაში ხორციელდება. ეს გზა არა მხოლოდ ქვეყნის შიდა დამაკავშირებელი არტერიაა, არამედ ის საერთაშორისო მნიშვნელობის მონაკვეთია. ავტომაგისტრალი ევროპასა და აზიას შორის სატრანსპორტო თუ სავაჭრო კავშირების გამტარია, სწორედ ამიტომ ის ღირსეულ ადგილს იკავებს გლობალურ სატრანზიტო რუკაზე.
„მაქრო ქონსთრაქშენი“ აქტიურადაა ჩართული თბილისი–სენაკი–ლესელიძის (ე.წ. რიკოთის მონაკვეთის), ავტომაგისტრალის პოტენციური მეწყრული ფერდობის გამაგრებით სამუშაოებში. პროექტში, რომელიც თავისი მასშტაბითა და ტექნიკური სირთულით ქვეყნის ინფრასტრუქტურული განვითარების ერთ-ერთი უმნიშვნელოვანესი ნაწილია.
კომპანია წლებია მონაწილეობს  სახელმწიფო სტრატეგიულ პროექტებში,  მსგავსი მასშტაბისა და სირთულის პროექტში ჩართვა შეუძლებელია მაღალი რეპუტაციისა და სანდოობის,  პროფესიონალიზმისა თუ  ტექნიკური აღჭურვილობის გარეშე. მაღალკვალიფიციური კადრები, ტექნიკური რესურსები და თანამედროვე მიდგომები სრულად შეესაბამება იმ სტანდარტებს, რაც აუცილებელია რიკოთის ურთულეს რელიეფზე ხარისხიანი მშენებლობისთვის. „მაქრო ქონსთრაქშენი“ გამოირჩევა პასუხისმგებლობით და მკაცრად იცავს გასაზღვულ ვადებს, რაც მას სანდო პარტნიორად აქცევს, როგორც სახელმწიფო ასევე კერძო სექტორისთვის.

Tbilisi–Senaki–Leselidze Highway
The Rikoti section of the Tbilisi–Senaki–Leselidze highway is one of the most important and strategic links in Georgia’s road infrastructure. Stretching across the Likhi Range, it connects the country’s two main regions — Eastern and Western Georgia. The modernization of this segment represents one of the largest and most strategic infrastructure projects being implemented in the country. This road is not only a vital internal artery, but also a section of international significance. It serves as a key corridor for transport and trade between Europe and Asia, making it a prominent route on the global transit map.
Maqro Construction is actively involved in the slope reinforcement works along the potentially landslide-prone sections of the Tbilisi–Senaki–Leselidze (Rikoti) highway. Due to its scale and technical complexity, this project is considered one of the most crucial components of the country’s infrastructure development.
The company has been participating in state-level strategic projects for years. Engagement in projects of such magnitude and complexity is impossible without a solid reputation, proven reliability, professional expertise, and advanced technical capabilities. Highly qualified personnel, technical resources, and modern approaches ensure full compliance with the standards required for high-quality construction in Rikoti’s challenging terrain. Maqro Construction is distinguished by its strong sense of responsibility and strict adherence to deadlines, positioning it as a reliable partner for both the public and private sectors.